בדיקת הארקה בבית

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
בדיקת הארקה בבית - תמרי חשמל

הארקה היא אמצעי למניעת התחשמלות שחובה להתקין בכל בית חדש שמוקם בישראל, החל משנת 1978.

אך מה קורה אם הבית נבנה לפני שחוקקו  תקנות החשמל (הארקות יסוד) תשל"ח-1978, אשר תוקנו ב-1981 התשמ"א? ואם הבית שרכשנו, הוא חדש יותר, אך עדיין אינו בטוחים בקיומה של הארקה תקינה במבנה?

אז ככה: אם מדובר בבית שרכשתם והייתם מעורים בתהליך התקנת מערכת החשמל בבית, כולל הארקה – אתם יכולים להיות רגועים כמובן (אולם עדיין חלה עליכם החובה לבדוק בכל עשור, שהארקה עדיין תקינה ולהזמין לשם כך חשמלאי מוסמך ומוכשר לדבר.

אולם, אם מדובר על בית שכור או שרכשתם את הנכס מבלי לשנות את מערכת החשמל, אתם מוכרחים לבצע בדיקת הארקה לבית – בהקדם המיידי. בדיקת הארקה היא הדרך שלכם לוודא שבזמן תקלת זליגת חשמל במכשור חשמלי כזה או אחר, לא תהיו בסכנת התחשמלות קטלנית.

איך מתבצעת בדיקת הארקה לבית?

בדיקת הארקה בבית ובדיקת הארקה בכלל, מוכרחה להתבצע בידי חשמלאי מוסמך בלבד, אשר עבר הכשרה בטיפול בארקה בבית. את הבדיקה מבצע החשמלאי בעזרת מכשיר ייעודי הנקרא Loop Tester (ידוע לרבים כ- LT בקיצור) אותו מחבר בקצהו האחד לפס הארקות בלוח/לפס השוואת פוטנציאלים, ובקצהו האחר לאחת הפאזות. המטרה כאן, היא לבדוק את רמת ההתנגדות שקיימת בהארקה ולבחון שהיא במידה המספיקה למנוע התחשמלות של אדם במבנה. בדיקת זו הינה קצרה גם כאשר היא מבוצעת ביסודיות על ידי חשמלאי.

איך תבחרו את מבצע בדיקת ההארקה עבור ביתכם?

טוב, אז כאמור בדיקת הארקה לבית מזמינים רק מחשמלאי מוסמך שהינו בעל תעודה המצביעה על כך שעבר הכשרה לכך.

נעים מאוד, שמי מאיר תמרי ואני חשמלאי מוסמך (ו"ראשי") כבר מספר שנים.

התחלתי לעבוד בחשמל מתוך עניין רב, אהבה למקצוע ו.. גם למתן שירות לאנשים.
אני מאמין שיושרה מקצועית ואנושית, כמו גם עמידה בזמנים והתחייבויות מקצועיות, הן הבסיס לפרנסה מוצלחת.

בין שירותיי, תוכלו למצוא: בדיקות הארקה (כאמור קודם לכן), הוספת כבל הארקה למבנה, עבודות הקמת תשתית חשמל לבית חדש (ברמה הגבוהה ביותר ועם כל האישורים הנדרשים מחברת החשמל), שירות איתור תקלות, שלל תיקוני חשמל, החלפה לתלת פאזי, התקנת ארונות חשמל ועוד…

מעוניינים לבצע בדיקת הארקה בבית או כל עבודת חשמל אחרת? צרו קשר בזמנכם החופשי, במספר : 054-7959227