הוספת נקודת חשמל

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
הוספת שקע חשמל- תמרי חשמל

מערכת החשמל הביתית מורכבת מהמון חוטים העוברים בתוך הקירות ומתחברים לארון החשמל שבה נקודת האספקה של חברת החשמל ומשם יוצאים אל נקודת החשמל הקרובה אליכם בחדרים השונים. תסכימו איתנו שנראה שאין דבר כזה, יותר מדי שקעים חשמליים בחלל הבית 😁 תמיד נמצא מכשיר חשמלי נוסף שמצריך חיבור לחשמל, כמו למשל: מזגנים ותנורי חימום, מטעני המכשירים הסלולריים בבית, שואב האבק הרובוטי, הטלוויזיה, הממירים והסטרימרים וגם כל המוצרי חשמל למטבח.

אז בין אם אתם נמצאים בתהליך בניית פרטי חדש ובין אם בעיצומם של שיפוצים בנכס הקיים, הוספת שקעים חשמליים היא שירות שרבים זקוקים לו. גם ללא קשר ל-2 התרחישים האלה, ישנם אנשים שמתגברים על החשש מהלכלוך וההמולה שמייצרת החציבה בקיר, עבור הצורך האקוטי שבהוספת נקודות חשמל לבית או למשרד. 

אז מה עוד כולל תהליך הוספת נקודות חשמל בבית? על כך במאמר שלפניכם

תכנון מקדים לפני הוספת נקודות חשמל

החשיבות בהיוועצות עם חשמלאי מקצוען ותכנון מקדים לפני תחילתו של תהליך הוספת נקודות החשמל בבית/עסק, היא רבה מאוד!

תכנון מוקדם מחושב, עשוי למנוע ממכם תסכולים בהמשך הדרך, במידה ופריסת הנקודות חשמל, לא תהיה נכונה מספיק ולימים, תאלץ אתכם לקרוא שוב פעם לחשמלאי מוסמך כדי שיבצע עבורכם פיצול של נקודת חשמל קיימת למספר נקודות חשמל (לדוגמה עבור התקנת גוף תאורה חדש) או הזזת נקודות חשמל.
אל תגיעו למצב בו אתם מתקינים מעט מדי נקודות חשמל בבית החדש שלכם או בבית המשופץ. בנוסף, חשבו טוב טוב על הפריסה של השקעים, כך שלא תתחרטו בהמשך הדרך. למשל, אל תחסכו בנקודות חשמל באזור המטבח שבו לעיתים רבוץ יש צורך בחיבור מספר רב של מכשירים במקביל.

חציבת נקודת חשמל

התקנתן של נקודות חשמל חדשות יכולות לעיתים מסוימות להתבצע ללא חציבה, בתנאי שהנקודה החדשה מוצבת היכן שכבר עוברים חוטי חשמל עבור נקודות אחרות.

חשוב להבהיר, כי באופן טבעי שברגע שחציבתה של נקודת חשמל חדשה נדרשת, מחיר  השירות אצל החשמלאי- עולה בהתאם לזמן הרבה שפעולה זו לוקחת ממנו. שימו לב, שככל שהנקודה החדשה שתרצו, רחוקה יותר מארון החשמל, כך החציבה תהיה למרחק גדול יותר ותיקח זמן רב יותר, כך שהמחיר יעלה בהתאם.

חיבור נקודות חשמל לתשתית תלת פאזי

עד לפני שני עשורים, בכל הבתים החדשים בישראל הייתה מותקנת תשתית חשמל חד פאזי שנתנה מענה הולם לצרכים הביתיים של מרבית המשפחות. אולם לצד המודרנזיציה (שהתלוותה לעלייה  הגדולה בקצב החיים במאה ה-21) שהביאה עימה מכשור חשמלי רב שנועד לעשות לנו את החיים לקלים ונעימים יותר בזמן החופשי שיש לנו בבית (או לעבוד בשבילנו כשאנחנו לא בבית, ע"ע שואב רובוטי), עלתה משמעותית גם צריכת החשמל שלנו ואיתה תדירות קפיצות ה"פקק" החשמלי בארון שלנו שכבר לא הצליח לעמוד בעומסים.

אבל מה קורה עם הבתים ה"ישנים" שנבנו לפני שנות ה-90 של המאה הקודמת? הרי בבתים אלה עוד נעשה שימוש בחשמל חד פאזי שיתקשה לעמוד בעומסי החשמל של מכשירים "זוללי חשמל" כגון מזגן מרכזי/מיני מרכזי, מייבש כביסה וכד'?! במקרים אלה חייכם לא יהיו פשוטים במידה ולא תחליפו את תשתית החשמל שלכם לכזו המעניקה חשמל בתלת פאזי, כיוון שתחוו הרבה קפיצות חשמל. לכן, במידה והינכם מעוניינים בהתקנת נקודות חשמל חדשות, אך מחזיקים עדיין בתשתית מיושנת של חד פאזי, הייתי ממליץ בחום שתשקלו את ההמרה לתשתית העדכנית קודם להוספת השקעים.

חשוב לציין כי, בהוספה של נקודת חשמל אשר משמשת מכשירים "זוללי חשמל" ("נקודת כוח" בעגה המקצועית), נצטרך לעשות קו ישיר מארון החשמל (תוך שימוש בכבל חשמל עבה יותר על מנת שלא יתחמם) ואין כאן מקום לפשרות בעניין מטעמים מקצועיים ובטיחותיים.

הזזת או פיצול נקודה קיימת- במה זה כרוך?

מה קורה כשיש לנו נקודת חשמל קיימת ואנו מעוניינים להעביר אותה כמה סנטימטרים? במקרים כאלה, ניתן לבצע פיצול של הנקודה לשני שקעים בקיר. אך מה במצב שבו המרחק עולה מכמה סנטימטרים? אז כדאי מאוד שלא ללכת על אופציית הפיצול שעשויה ליצור לכם בעיות באספקת הזרם החשמלי לנקודה וכדאי ליישם, באמצעות חשמלאי מוסמך כמובן, הזזה של נקודת החשמל למיקום הנחשק בבית (לרוב ילווה בחציבה בקיר, תקרה או ברצפות).

למה לבצע התקנת נקודות חשמל עם "תמרי חשמל"?

הני בעל ניסיון של 6 שנות חשמלאות וביצוע התקנות חשמל כדוגמת: התקנת מאווררי תקרה, גופי תאורה ודודי חשמל, הוספת נקודות חשמל ונקודות כוח למבנה, התקנת תשתית תלת פאזי תוך התאמה לצרכיו של הלקוח ועוד. בדרך כלל לאחר פניית לקוחות אליי, אני נוהג להיפגש לשיחת ייעוץ מקדימה, במטרה להבין ממכם בצורה המדויקת ביותר את הצרכים שלכם מתשתית החשמל הביתית שלכם ורק לאחר מכן אגיע פעם נוספת עבור העבודה עצמה לאחר שגיבשנו יחדיו את תוכנית העבודה המותאמת לכם בצורה המיטבית.

נשמע לכם מתאים? אשמח אם תיצרו איתי קשר בטלפון: 054-7959227 או באמצעות טופס יצירת הקשר

התקנת נקודות חשמל - תמרי חשמל