התקנת מאווררי תקרה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
התקנת מאוורר תקרה - תמרי חשמל

בכל פעם לקראת הקיץ עולה השאלה – מה מתאים לנו יותר – מאוורר תקרה או אולי מזגן?

לכל אחד ואחת מאתנו ישנה העדפה המתאימה לו / לה, כאשר ישנם כמה גורמים הנלקחים בחשבון:

 • תקציב.
 • עיצוב- שילוב תאורה / כנפיים מעוצבות.
 • העדפה של מאוורר על פני מזגן עקב שינוי טמפ'.
 • מיקום- חדרי ילדים/ חדר שינה/ פינת אוכל.

טרם אתם מחליטים, הנה כמה נקודות למחשבה לפני הרכישה:

מי רשאי לבצע התקנת מאוורר תקרה ?

לכאורה, מדובר בהתקנה קלה שאינה מצריכה ידע מקדים בחשמל, אם כך אתם חושבים, הרשו לנו לעמוד על טעותכם, שכן, התקנה לא נכונה של מאוורר תקרה, יכולה להסב לכם נזק עקב סכנת התחשמלות, קצר חשמלי וכדומה, לכן, בכל הקשור להתקנת מאוורר התקרה, בוודאי אם אין לכם את הידע המקצועי בהתקנות שכאלו ולא את ההבנה בחשמל, אל תחסכו בהתקנה בטוחה ומקצועית ותאמו עם חשמלאי מוסמך כי יגיע עד אליכם הביתה, לביצוע התקנה איכותית עם אחריות על העבודה. היה ואתם בעלי הידע הנדרש (המקצועי והטכני) ואתם מתכננים לבצע התקנת מאוורר תקרה באופן עצמאי – נא הקפידו לעקוב אחר הוראות ההתקנה באופן מדויק מבלי לדלג על שלבים / הנחיות.

טיפ חשוב

שימו לב במעמד הרכישה האם האחריות תקפה במקרה וההתקנה מבוצעת באופן עצמאי (ישנם כאלו הדורשים התקנה מקצועית ע"י חשמלאי / מתקין מאווררי תקרה), אחרת במקרה של תקלה – לא תהיו מכוסים.

בקשו מהחשמלאי המתקין לכם את המאוורר, לחתום על הקבלה בשמו המלא ולציין את מספר הרישיון שלו.

היכן מומלץ להתקין מאווררי תקרה ?

חשוב להבדיל בין החללים השונים בבית, כאשר מדובר על התקנת מאוורר תקרה בחדר השינה למשל, נהוג להתקין את המאוורר מעל המיטה הזוגית, כאשר בדר"כ ישנה נק' חשמל לתאורה במרכז החדר, מה שמקל מאד על המתקין לבצע את עבודתו, במקרה ואין נקודה קיימת, מומלץ להתייעץ עם חשמלאי מוסמך שהוא גם מתקין מאווררי תקרה, לדעתו ובהתאם למורכבות ביצירת נקודה חדשה- ניתן יהיה לקחת החלטה מיטבית.

בחדרי הילדים למשל, בהם המיטות לרוב צמודות לקיר, נהוג להתקין מאוורר תקרה במרכז התקרה, כך גם בפינות אוכל. במקרים של התקנת מאווררי תקרה בסלון – בהתאם לגודל הסלון- יש לקחת בחשבון התקנה של אחד, או שניים ועל פי ההחלטה, לקבוע את המיקום המתאים.

היכן קשה להתקין מאוורר תקרה?

תקרת בטון היא אידיאלית עבור התקנת מאוורר תקרה ולרוב היא זו הקיימת בבתי מגורים ומשרדים. אך מתי העסק נהיה מורכב? כאשר מדובר ב-2 סוגי התקרות הבאים:

תקרת רביץ – שכיחה בעיקר בחדרי בעליית הגג ועשויה משכבת בטון דקיקה , אשר אינה עמידה דיה עבור התקנת מאוורר תקרה. עבור מקרים כאלה, קודחים עמוק יותר בתקרה ומחברים את המאוורר לקורות העץ העבות של גג הרעפים (במידה וקיים).

תקרת גבס- הגבס המוכר לנו בעיקר מהשימוש עבור בניית קירות לחציצה קלה בין חדרים, נמצא לעתים בשימוש גם עבור תקרות. זהו חומר חלש יחסית ובשום פנים אינו יכול לעמוד במשקלו של מאוורר תקרה. אולם גם כאן  מצוי פתרון. בשל העובדה ברוב המקרים שכבת הגבס מיועדת להנמכה של התקרה הרגילה, הפתרון הוא לקדוח בעדינות עד לשכבת הבטון ולחבר אליה את המאוורר.

מאיר תמרי – חשמלאי מוסמך ומתקין מאווררי תקרה

הניסיון והידע המקצועי של מאיר תמרי, הוא השילוב המתאים ביותר להתקנת מאווררי תקרה באופן המקצועי והבטוח ביותר, ייעוץ והמלצות ניתנות בבית הלקוח לבחירה והחלטה מושכלת ומוצלחת!

בנוסף להתקנת מאווררי תקרה, עוד בסל השירותים שלי:

 • התקנת מערכת בית חכם וחיבור מותאם לאפליקציה,
 • תיקוני חשמל שונים.
 • התקנת גופי תאורה.
 • התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי.
 • בנייה ותיקון לוחות חשמל.
 • שיפור ארקה.
 • הגדלה לתלת פאזי.
 • אישורים נדרשים ובדיקות מול חברת חשמל.

אשמח להעניק לכם שירות ואתם מוזמנים לפנות אליי באמצעות מילוי טופס יצירת הקשר או באמצעות חיוג אליי לנייד.