חיבור חשמל לדירה חדשה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
חיבור חשמל לדירה חדשה - תמרי חשמל

תוכן עניינים

החלטתם על בניית בית פרטי חדש ואתם מצויים כבר בליבו של התהליך? מדהים. מזל טוב 🥳

כעת אין ספק שיש לכם המון דברים ומנהלות לדאוג להם, בין היתר- חיבור לתשתיות הבסיסיות למגורים ומחייה בנכס.

בין התשתיות הבסיסיות למחייה שיש לדאוג שיחוברו בצורה המיטבית למבנה המגורים החדש, היא מערכת החשמל הביתית.

ראוי לציין, כי יש לא מעט פעולות ומנהלות לבצע כדי שהחשמל יתחיל לזרום אלינו לנכס המגורים החדש. אלינו הביתה, בעיקר אם מדובר באזור מגורים חדש לחלוטין, שבו יש להקים את רשת החשמל מראשיתה.

תהליך החיבור מתחיל בהזמנת חברת החשמל כדי שיקימו תשתית, כולל פעולות כדוגמת: מתיחת קווי חשמל במתח גבוה ונמוך והתקנת שנאי וסופו בחיבור הדירה או הבית לתשתיות של חברת החשמל והזרמת החשמל בכבלי החשמל שלנו.

קחו בחשבון, זהו תהליך די ארוך, אך אם ייעשה בצורה נכונה, באמצעות ליווי של חשמלאי מוסמך, מנוסה ומקצועי, אתם צפויים ליהנות מאספקת חשמל סדירה – גם במצב של העמסה על המערכת, קרי שימוש  מקביל במספר מכשירים אלקטרוניים "זוללי חשמל" כמו מזגן ודוד חשמל.

חיבור חשמל לבית - תמרי חשמל

איך להשיג אישור חיבור חשמל לדירה חדשה?

לפני הגשת הבקשה לחיבור חשמל בדירה או הבית החדשים, יש להצטייד בהיתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה –  "טופס 2", שבלעדיו חל אסור לחברת החשמל לחבר מבנה מגורים לתשתית שלהם. מומלץ לכם בחום, להזמין מחברת החשמל את השירות הזה בהקדם האפשרי היות והתהליך הזה ארוך, הרבה בשל מכלול הבדיקות שעל תשתית החשמל לעבור בידי הטכנאים של חברת החשמל לפני שיאשרו את השמשת התשתית והתחלת  אספקת החשמל.

מסמכים נוספים שתצטרכו להגיש לפני שתוכלו להתחיל להזרים חשמל בבית החדש:

  • בקשה בכתב של סדר גודל חיבור חשמל מבוקש – כיום נפוצות 2 אפשרויות לחיבור החשמל בבית, 25 אמפר ו-40 אמפר על גבי 1 או 3 פאזות (נהוג במרביתם המוחלט של מבני המגורים החדשים בישראל).
  • תכנית החשמל של הבית אותו מבקשים לחבר לחשמל- לאחר ששכרתם את שירותיו של חשמלאי מוסמך כדי לתכנן את מערכת החשמל בנכס המגורים החדש שלכם, יש להגיש את התכנית לחברת החשמל כדי שזו תעבור עליה ותאשר כי היא בטוחה ליישום. לאחר קבלת האישור העקרוני וחיבור הרכיבים החשמליים בבית באופן מעשי (ארון חשמל, כבלים וכו'), יגיע לדירתכם בודק מטעם חברת החשמל אשר יעבור על כל החיבורים ויוודא כי נעשו בצורה של "אחד על אחד" מול תכנית החשמל. אם ימצא כי הכל נעשה לפי התכנית ובצורה מקצועית, יאשר את התכנית באופן והבית יוכל להתחבר לרשת החשמל בצורה חוקית ובטוחה. לחליפין, אם יגלה נציג חברת החשמל, ליקויים בביצוע התכנית, אתם צפויים להיתקל בעיכובים משמעותיים בקבלת אישור חיבור הדירה לחשמל. מסיבה זו בדיוק, אסור להתפשר על איש המקצוע שאתם שוכרים את שירותיו עבור חיבור דירה חדשה לחשמל, אלא ללכת רק על חשמלאי מוסמך, אמין ומנוסה בסוג עבודות כאלה.

חיבור חשמל לבית חדש על ידי חשמלאי

חברת החשמל אחראית לחיבור החשמל מרשת החשמל ועד לפילר ולאחר מכן, על חשמלאי מוסמך, להתקין מונה בפילר מונים בתוך גומחה ייעודית. גם יתר ההתקנה המעשית, תיושם על ידי חשמלאי מוסמך שיידע כיצד לשלב בין הצורך הגובר בחשמל בימינו (בהם יש מכשירי חשמל רבים ומגוונים, אשר עשויים לצרוך המון אנרגיה וזקוקים לחיבור למערכת "תלת פאזי"), לבין הצורך לחסוך בתצרוכת חשמל מיותר, אשר עשויה לעלות לנו הרבה כסף.

כמה עולה חיבור חשמל לבית חדש?

מאוד תלוי במספר משתנים, כדוגמת: גודל המבנה, אופי ומורכבות העבודה והתהליך המנהלתי שנדרש לבצע מול חברת החשמל. עלות חיבור חשמל לבית חדש, כרוך בעבודה לא מועטה מצד החשמלאי ותלוי בגורמים שונים ודי רבים ועל כן עלות ה"סיפור" צפויה להיות כמה אלפי שקלים ובכל מקרה, כנראה לא תרד מ-5000 ₪

הגעתם לנקודת הזמן בתהליך בניית הבית החדש, שבו אתם צריכים ליווי ועבודה של חשמלאי מקצועי?

נעים מאוד, שמי מאיר תמרי ואני חשמלאי מוסמך מזה 7 השנים האחרונות ובעל ניסיון מעשי של עשרות רבות של חיבורי בתים חדשים לחשמל. אני מקפיד על שימוש רק בציוד איכותי העומד בתקנים של מכון התקנים הישראלי ו"עובד לפי הספר" – ללא עיגולי פינות.
 תוכלו לקבל ממני הצעת מחיר משתלמת לחיבור חשמל לבית או לדירה אחרי בניה, כולל: כתיבת תכנית חשמל למבנה ואישורה מול חברת החשמל, חיווט, הנחת כבלים והתקנת מונה בפילר.

צרו קשר לקבלת הצעה משתלמת