חשמלאי מוסמך בחדרה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
חשמלאי מוסמך בחדרה - מאיר תמרי

רובנו נתקלנו לא אחת ולא פעמיים, בליקויים ובלאי בתשתית וברכיבי הולכת החשמל במבנה המגורים או העבודה, אשר מחייבים את הזמנתו של חשמלאי מוסמך, מקצועי ומנוסה.

לאחר זיהוי הצורך וקבלת ההחלטה העקרונית של הזמנת חשמלאי, עולה אצל מרבית האוכלוסייה השאלה החשובה של: איך נדע לבחור את החשמלאי הטוב ביותר מאזורנו- למשל חדרה וסביבתה (ולמה כדאי בכלל להזמין חשמלאי מסביבתנו הקרובה?) כדי שנוכל להיות רגועים שאנחנו מקבלים איש מקצוע ישר וטוב .

בדרך כלל רוב האנשים שאינם בקיאים בעולם החשמל, נוהגים להתייעץ עם קרובי משפחה/חברים/מכרים מהמשרד, על חשמלאי ראוי שהם ממליצים עליו.

אבל מה קורה שאין לכם ממי לקחת חוות דעת "מפה לאוזן"? וגם… איך תדעו שהחשמלאי שאתם עתידיים לשכור את שירותיו, אכן עבר את כל ההכשרות הנדרשות ע"י היחידה לרישוי חשמלאים במשרד העבודה והרווחה?

על כך ועוד, במאמר שלפניכם…

טיפים לבחירת חשמלאי

אז ראשית כל, כפי שהבטחנו קודם לכן, נענה על הסוגיה, "למה לשכור את שירותיו של חשמלאי המגיע דווקא מסביבתכם?"

התשובה לכך היא פשוטה. חשמלאי המגיע אליכם מקרוב, יהיה זמין יותר לקריאה בקשר לתקלה חשמלית דחופה ש"נפלה" עליכם ואמור לתת לכם מענה מהיר מאוד לכל פנייה ממכם – גם אם היא מגיעה בימים ושעות פחות קונבנציונליים.

אז עכשיו אחרי שהבנתם את הרציונל מאחורי ההחלטה לחפש אחר חשמלאי מוסמך מסביבתכם הקרובה, נשמח לתת לכם מספר טיפים חשובים לבחירת חשמלאי ראוי בעיר חדרה (שכמו כל עיר גדולה אחרת בישראל, יש בה מבחר גדול ומבלבל של אנשי מקצוע), כך שגם אם תחליטו בסופו של דבר שלא לבחור בשירותינו בתחום, יהיו לכם מספר כלים לבחירת איש מקצוע הגון ומקצועי, שבסבירות גבוהה לא יפגע לכם באיכות החיים.

כללים מנחים שמומלץ לכם ללכת על פיהם:

 • אימות רישיון החשמלאי טיפול בחשמל הוא דבר מסוכן מאוד עבור העוסק בו ועבור השוהים במבנה שמבקש את עבודת החשמל/התיקון. מסיבה זו בדיוק, כל חשמלאי במדינה מתוקנת, מוכרח לעבור את מלוא ההכשרות – מעשיות ועיוניות, באמצעות השתלמויות שונות וביצוע מבחנים הנערכים בידי מחלקה מטעם גורם ממשלתי (במקרה של מדינת ישראל, מדובר על משרד העבודה והרווחה). ביצוע עבודות חשמל בידי אדם שאין ברשותו רישיון חשמלאי בתוקף (!) נחשב לעבירה פלילית וזה אך טבעי שלא תרצו להעסיק אדם שאינו בעל דרשו מהאדם שאתם שוקלים להעסיק כחשמלאי, להציג בפניכם רישיון "חשמלאי מוסמך". 

אבל חכו, זה לא מספיק לדעת שלאדם שמולכם יש רישיון חשמלאי אמיתי, היות ולא כל הרישיונות זהים ברמת ההסמכה המקצועית שהם מקנים למחזיק בהם. במילים אחרות: לא כל חשמלאי יכול לבצע כל עבודת חשמל שהוא עשוי להידרש אליה. בתקנות החשמל התשמ"ה- 1985, מטעם משרד העבודה והרווחה, הוגדרו סוגי הרישיונות השונים והתנאים לקבלתו של כל אחד מהם. בנוסף, פורטו בתקנות גם כל העבודות המותרות לחשמלאי בהתאמה לסוג הרישיון בו הוא מחזיק.

 • בצעו מחקר מקדים – אם לא שמעתם על חשמלאי בחדרה ממישהו קרוב אליכם, פנו אל רשת האינטרנט וחפשו בעצמכם בגוגל או בשלל האינדקסים המיועדים לחיפוש קל שלך אנשי מקצוע, כדוגמת: "המקצוענים" או "Prosites" וקראו כמה שיותר חוות דעת מפורטות על החשמלאי מאזורכם, שהכי נראה לכם.
 • לאחר שצימצמתם את רשימת המועמדים שלכם, השקיעו מעט מאמץ והתקשרו אליהם, כדי להתרשם בעצמכם מהאדם ורמת השירותיות שלו. כמו כן, שתפו אותו באופי התקלה שהופיעה אצלכם במבנה וקחו ממנו הערכת מחיר מוקדמת ומשוערת, לתיקון התקלה. כך, תוכלו להשוות מחיר שירות בין מספר חשמלאים ולקבל חיזוק להחלטת הבחירה בחשמלאי מסוים על פני האחרים (כמובן שעלות השירות, אינה הפרמטר היחיד שיש לקחת בחשבון בבחירת איש מקצוע, אך לרובנו היא משחקת תפקיד משמעותי).
 • קביעת לו"ז לעבודות החשמל – חשמלאי מקצועי ומנוסה דיו, אמור לדעת לזהות את התקלה הקיימת אצלכם במבנה, במהירות רבה ובהתאם גם לדעת לתת לכם הערכת זמנים לסיום המשימות בידיו ("דדליין"). זמנכם הוא דבר יקר ואינו דבר שאיש מקצוע צריך לזלזל בו (במקרים בהם אתם צריכים להישאר עם החשמלאי בזמן ביצוע העבודות). בנוסף לכך, קחו בחשבון שעבודות חשמל שלא הוגדר להם זמן ריאלי לביצוע, טרם תחילת העבודות, עלול לגרור אתכם להוצאות כבדות מול החשמלאי, שעשוי לטעון שעקב העבודה הרבה שנחשפה בפניו תוך כדי ביצוע העבודה, הוא יאלץ להתעכב זמן רב יותר אצלכם ועל כן מגיע לו כביכול, תגמול נוסף. הימנעו מאי נעימויות עתידיות ובררו את הסוגיה הזו מול החשמלאי – מראש
 • שימו לב שאתם יוצרים קשר עם חשמלאי מהמגזר הפרטי ולא התעשייתי שאין לכם צורך בו לעבודות חשמל ביתיות. חבל שתבזבזו את זמנכם בגזרה זו.

לסיכום – בחירת חשמלאי בחדרה

 • בחרו חשמלאי מוסמך בלבד!!! את האישור בדבר הכשרתו של המועמד לביצוע עבודות החשמל אצלכם, אתם יכולים לבצע כאן בכלי של משרד העבודה והרווחה.
 • אל תשכרו את שירותיו של חשמלאי, מבלי לעשות עליו בדיקה מוקדמת הכוללת את אימות רישיון העבודה שלו בתחום ומבלי לקרוא עליו חוות דעת מספקות בכל מיני פלטפורמות, כגון: "גוגל לעסקים", אינדקסים רלוונטים לתחום ופורומים שונים. חפשו אחר משובים הנוגעים לסוג התקלה המסוים שאתם מתמודדים איתה וקראו אודות המענה שהיא קיבלה אצל אותו חשמלאי נותן שירות שטיפל בכותב חוות הדעת.
 • אל תתפשרו – בחרו את האדם שנראה לכם הכי שירותי, אדיב ונכון לספק לכם מענה מהיר לתקלה.

 

שאלות שלקוחות שואלים אותנו:

 • בזכות הניסיון – למעלה מ-6 שנות עבודה כחשמלאי מוסמך בחדרה והסביבה ורזומה של עשרות רבות של לקוחות מרוצים (מהמגזר הפרטי והציבורי).
 • בזכות השירות – יושרה, שירותיות ללא פשרות ומקצועיות שמדברת בפני עצמה, הם דברים שחרטתי על דגלו של העסק שלי. סבלנות ואדיבות מבחינתי, אמורים להיות חלק אינטגרלי מכל עסק מכובד אשר עובד מול בני אדם שזקוקים לאיש שירות מקצועי שיטפל עבורם בסוגיה כזו או אחרת. לצפייה בהמלצות עליי, אני מזמין אתכם להתרשם כאן.
 • בזכות הזמינות הגבוהה – אני מתגורר ביישוב חרמש הקרוב לעיר חדרה וזמין לעבודות שגרתיות (יש גם שירות עבור מצבי חירום) בימים א'-ה' לאורך 10 שעות ביממה.
 • בזכות מגוון עבודות החשמל שאני מבצע- התקנת ארונות חשמל, שיפור והחלפת הארקה, החלפת תשתית חשמל מחד לתלת פאזי, תיקון קצרים, תיקון דודי חשמל ועוד ועוד.
בין אם אתם זקוקים לתיקון של בעיה ברכיבי החשמל בבית או בעסק, למשל: קצר חשמלי, הארקה לא תקינה, פקק קופץ וכו' ובין אם לביצוע עבודת תשתית ותחזוקה, כדוגמת: תכנון והתקנת מערכת בית חכם, התקנת עמדת טעינה רכב חשמלי, התקנת שקעי חשמל, התקנת ארון חשמל ועוד.